چاپ جزوه

از جمله خدماتی که دانشجویان و دانش‌آموزان روزانه با آن سر و کار دارند، چاپ جزوه است. دلایل زیادی وجود دارد که این افراد، از نسخه چاپی به‌جای نسخه الکترونیک استفاده کنند. طبق تحقیقات انجام شده، استفاده از پی‌دی‌اف و کتاب‌های الکترونیک باعث آسیب رسیدن به چشم‌ها در بلندمدت، خستگی زودهنگام ذهن و غیره می‌شود. به همین دلیل استفاده از کتاب و جزوه چاپ شده همواره گزینه بهتری برای مطالعه است.

پرینت ترکیبی، ترکیبی از پرینت سیاه و سفید و رنگی است

چاپ جزوه آنلاین

درگذشته چاپ کتاب و جزوه، فرایندی بسیار وقت‌گیر بود. چراکه زمان زیادی در صف‌های طولانی و ترافیک سپری می‌شد. اما امروزه با تغییرات گسترده‌ای که در دنیای دیجیتال اتفاق افتاده است حتی چاپ جزوه هم به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. یکی از مراکزی که در زمینه چاپ آنلاین فعالیت دارد، مجموعه زیراکسی است که همواره تلاش می‌کند خدمات خود را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه کند.
دلایل زیادی وجود دارد که کاربران، این مجموعه را برای خدمات پرینت انتخاب کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های زیراکسی ارزان‌بودن خدمات آن است به‌گونه‌ای که تعرفه پرینت سیاه و سفید در زیراکسی یک دهم و تعرفه پرینت رنگی در این مجموعه یک پنجم نرخ اتحادیه کپی و پرینت است.
از دیگر ویژگی‌های این مجموعه می‌توان به کیفیت بالا خدمات، پشتیبانی 24 ساعته و غیره نیز اشاره کرد. مجموع این عوامل باعث شده کاربران بتوانند چاپ جزوه ارزان و با کیفیتی داشته باشند و با خیال راحت در زیراکسی ثبت سفارش کنند.

با زیراکسی چاپ ارزان و باکیفیت داشته باشید و بدون اتلاف وقت جزوات خود را پرینت کنید

با زیراکسی چاپ ارزان و باکیفیت داشته باشید و بدون اتلاف وقت جزوات خود را پرینت کنید.

هزینه چاپ جزوه

عوامل متعددی در هزینه چاپ جزوه می‌تواند تأثیرگذار باشد که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تعداد صفحات جزوه:

  تعداد صفحات جزوه مورد نظر و همچنین یک رو یا دو رو بودن صفحات پرینت شده، در هزینه نهایی چاپ اثرگذار است. ازآنجایی‌که هزینه پرینت پشت و رو از هزینه دو صفحه یک رو پرینت شده کمتر است، تمایل کاربران برای گرفتن پرینت دو رو بیشتر است.

  2. نوع پرینت:

  یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در هزینه تمام شده سفارش، نوع پرینت است. در زیراکسی شما می‌توانید جزوه و کتاب‌های خود را به‌صورت سیاه و سفید، تمام رنگی، نیمه رنگی و ترکیبی پرینت کنید.
  اگر کل صفحات یک جزوه تنها دارای متن است، پیشنهاد می‌شود سفارش خود را به‌صورت سیاه و سفید پرینت کنید و هزینه‌های خود را تا حد ممکن کاهش دهید. درصورتی‌که قصد گرفتن پرینت رنگی دارید، چنانچه صفحات فایل مورد نظر شما کمتر از 50 درصد تصاویر رنگی دارد، گزینه نیمه رنگی را انتخاب کنید و اگر بیشتر از 50 درصد دارای تصاویر رنگی است، گزینه تمام رنگی را انتخاب کنید.
  گاهی کاربران تمایل دارند تعدادی از صفحات فایل خود را به‌صورت سیاه و سفید و تعدادی از صفحات را به‌صورت رنگی پرینت کنند که در این صورت، پیشنهاد می‌شود پرینت ترکیبی را انتخاب کنید.
  معمولاً هزینه پرینت تمام رنگی نسبت به نیمه ‌رنگی و سیاه و سفید بالاتر است؛ به همین دلیل دانشجویان و دانش‌آموزان برای پرینت جزوات خود، در اغلب موارد از پرینت سیاه و سفید استفاده می‌کنند.

  3. نوع صحافی:

  برای‌آنکه جزوه پرینت شده ظاهر مناسبی داشته باشد و با گذر زمان آسیب کمتری ببیند، بهتر است صحافی مناسبی داشته باشد. از جمله صحافی‌هایی که برای جزوه مناسب است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طلق و شیرازه:

  صحافی با طلق و شیرازه یکی از روش‌های متداول مورد استفاده دانشجویان و دانش‌آموزان است؛ زیرا هزینه کمتری برای آنها دارد. قابل‌ذکر است که این نوع صحافی معمولاً برای جزوه‌هایی با کمتر از 100 صفحه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • منگنه:

  صحافی به‌وسیله منگنه، در برابر آسیب‌هایی مانند پارگی صفحات، خیس شدن و… محافظ نبوده و ظاهر خاصی به جزوه نمی‌دهد. به همین دلیل از آن معمولاً برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی صفحات چاپ شده و برای جزواتی با کمتر از 50 صفحه، استفاده می‌شود.

 • سیمی فلزی (فنری):

  این نوع صحافی، متداول‌ترین نوع صحافی جزوه بوده و برای جزوه‌هایی تا 450 صفحه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیمی فلزی، امکان چرخش 360 درجه را برای جزوه‌ها فراهم کرده و به این دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 • سیمی پلاستیکی:

  صحافی سیمی پلاستیکی، برای جزوه‌هایی تا 50 صفحه مناسب بوده و بر خلاف استفاده از منگنه، ظاهر مناسبی به جزوه بخشیده و ورق‌زدن را راحت‌تر می‌کند.

 • صحافی گالینگور:

  این نوع صحافی، اغلب برای کتاب‌ها، مقالات و پایان ‌نامه دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد. صحافی گالینگور ، نوعی صحافی جلد سخت بوده و انواع متن و تصویر بر روی جلد آن قابل حکاکی است. جلد ضخیم و محکم مورد استفاده و همچنین نوشته‌های طلاکوب روی آن، این نوع صحافی را به یکی از زیباترین انواع صحافی تبدیل کرده است.
  سامانه پرینت آنلاین زیراکسی تمام تلاش خود را می‌کند تا جزوات شما را در بالاترین کیفیت و با کمترین هزینه ممکن چاپ کند. در پنل سفارش گیری ثبت سفارش کنید و از داشتن جزوه‌ای ارزان و با کیفیت لذت ببرید.