ویرایش پایان‌نامه آنلاین

از جمله خدماتی که این روزها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود ویرایش پایان نامه است؛ چرا که با پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده از اینترنت، افراد ترجیح می‌دهند به‌جای خرید حضوری محصولات و یا استفاده از خدمات به‌صورت سنتی، از خدمات آنلاین برای رفع نیازهای خود استفاده کنند.
روی‌آوردن افراد به استفاده از خدمات آنلاین دلایل زیادی دارد که می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه و زمان، عدم محدودیت جغرافیایی، راحتی مبادله و... اشاره کرد. همین موارد باعث شده تا ویرایش پایان ‌نامه نیز به این حوزه راه پیدا کرده و راحتی و رضایت دانشجویان را به همراه داشته باشد.
زیراکسی، به‌عنوان کابردی‌ترین سامانه چاپ آنلاین ، به‌منظور رفاه هر چه بیشتر دانشجویان، ویرایش پایان‌ نامه را نیز به لیست خدمات خود اضافه کرده تا آنها بتوانند با صرفه‌جویی در زمان و هزینه، همه مراحل آماده‌سازی پایان ‌نامه از ویرایش تا پرینت و صحافی پایان نامه را به‌صورت یک‌جا و باکیفیت بالا انجام دهند و این خدمات را در کمترین بازه زمانی ممکن دریافت کنند.

ویرایش پایان‌نامه به‌صورت فنی در بالاترین دقت و کیفیت

چرا دانشجویان به ویرایش پایان ‌نامه نیاز دارند؟

هر متنی از نوشتن پیامی ساده گرفته تا نوشتن یک کتاب، برای انتقال درست مفاهیم، به ویرایش نیاز دارد.
این موضوع برای دانشجویانی که در تکاپوی نوشتن پایان ‌نامه هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که پایان ‌نامه، حاصل چند سال تلاش دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف است. همچنین انگیزه استخراج مقاله از پایان‌ نامه، باعث می‌شود تا دانشجویان با تمرکز بیشتری به بالا بردن سطح کیفی پایان‌ نامه خود بپردازند.

ویرایش پایان ‌نامه چیست؟

ویرایش برای اصلاح ایرادات محتوایی و نگارشی متون، از جمله اقداماتی است که دانشجویان در طول زمان تحصیل باید انجام دهند.
این کار باید توسط ویراستار متخصص انجام شود؛ کسی که توانایی تصحیح خطاهای مربوط به دستور زبان، ساختار آن، علائم نگارشی و… را داشته باشد. گاهی اوقات برای ویرایش پایان‌ نامه نیاز است تا ویرایشگر دانش موضوعی خاصی داشته و بر اساس آن متن را اصلاح کند.

انواع ویرایش پایان‌نامه

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، ویرایش پایان‌ نامه امری ضروری به‌حساب می‌آید. زمانی که پایان‌ نامه به‌صورت تخصصی و بدون هیچ ایراد نگارشی ارائه می‌شود، کیفیت آن به حداکثر ممکن رسیده و در نظر ارزیابان، تأثیر مثبتی خواهد داشت. در ادامه انواع ویرایش پایان ‌نامه بررسی خواهد شد.

1. ویرایش تخصصی

اولین گام بعد از اتمام نگارش پایان ‌نامه، ویرایش تخصصی آن است که به ویرایش علمی نیز معروف است. دلیل این نام‌گذاری این است که این نوع ویرایش به طور مستقیم با جنبه‌های علمی متن در ارتباط است. در ویرایش تخصصی، صحت اطلاعات ارائه شده در پایان ‌نامه سنجیده می‌شود و ویراستار باید از اینکه نحوه بیان این اطلاعات در چارچوب موازین علمی است، اطمینان حاصل کند.
به طور معمول دانشجویان نمی‌توانند پایان‌ نامه خود را از نظر علمی ویرایش کنند و این کار باید توسط یک ویراستار علمی انجام شود. این ویراستار باید از نظر سطح علمی از نویسنده پایان ‌نامه بالاتر بوده و دانش و تخصص او با موضوع پایان ‌نامه مرتبط باشد.

2. ویرایش محتوایی

در ویرایش محتوایی، همان‌طور که از نامش پیداست، تمرکز بر محتوای متن است و به مفهوم و ساختار متن توجه می‌شود. در این نوع ویرایش، ویراستار تلاش می‌کند تا هرگونه سوءبرداشت از مفاهیم نوشته را برطرف کند و این کار را با جابه‌جایی مطالب، حذف و یا افزودن برخی مطالب به نوشته انجام می‌دهد. همچنین به‌منظور انتقال پیام درست به مخاطب اقداماتی از سمت ویراستار انجام می‌شود. از جمله این اقدامات می‌توان به حذف مطالب غیر مستند، بازنگری در نحوه چیدمان کلمات و جملات، ایجاد نظم در مطالب و… اشاره کرد. در ویرایش پایان‌ نامه، معمولاً ویرایش محتوایی و ویرایش تخصصی که قبلاً به آن اشاره شد، به‌صورت هم‌زمان انجام می‌شود.

3. ویرایش زبانی

در ویرایش زبانی که به ویرایش ساختاری نیز معروف است، همان‌طور از نامش پیداست، به ساختار متن پرداخته می‌شود. از جمله مواردی که توسط یک ویراستار در ویرایش زبانی بررسی می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازبینی و تصحیح ساختار جمله
 • حذف کلمات و عبارات زائد
 • انتخاب واژگان مناسب
 • حذف و اصلاح اصلاحات عامیانه
 • کوتاه‌کردن جملات طولانی
 • حذف ابهامات متنی در راستا روان بودن آن

4. ویرایش فنی

در ویرایش فنی، ویراستار به اصلاح و بهبود ظاهر متن می‌پردازد و برای انجام این کار به زمان و تمرکز بالایی نیاز دارد. اقداماتی که ویراستار در راستای ویرایش فنی انجام می‌دهد، به شرح زیر است:

 • تصحیح غلط‌های املایی
 • بررسی ارتباط جملات با یکدیگر
 • اصلاح علائم نگارشی
 • رعایت قواعد عددنویسی و فرمول‌نویسی
 • بررسی ارجاعات
 • پیاده‌سازی قوانین مربوط به پاورقی
 • بررسی فهرست مطالب
 • بررسی سایز و نوع فونت عناوین، زیر عنوان‌ها، متن اصلی و…
 • بررسی و اصلاح تصاویر، جداول، واژه‌نامه و…
 • اعمال قواعد مربوط به نقل‌قول‌ها

ویرایش پایان‌ نامه در زیراکسی

از آن‌جایی که پایان ‌نامه، موضوع مهمی برای دانشجویان در مقاطع مختلف محسوب می‌شود، اکثریت آن‌ها حساسیت زیادی بر روی مفهوم و ساختار محتوای پایان ‌نامه داشته و سعی می‌کنند جنبه‌های علمی آن را رعایت کنند؛ در واقع هر آنچه مربوط به باطن آن است را بادقت و وسواس زیادی انجام می‌دهند.
آنچه در پایان اهمیت دارد، اصلاح و بهبود ظاهر محتوا یا همان ویرایش فنی است. به دلیل اینکه این مورد به‌صرف زمان و تمرکز بالایی نیاز دارد، دانشجویان ترجیح می‌دهند از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرند.
زیراکسی در کنار چاپ پایان‌ نامه و صحافی آن، با بهره‌وری از دانش افراد متخصص، ویرایش فنی پایان ‌نامه را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به کاربران خود ارائه می‌دهد.

قیمت ویرایش پایان ‌نامه

قیمت ویرایش پایان ‌نامه به تعداد کلمات آن وابسته است. در زیراکسی پس از آن که پایان‌نامه توسط کاربر بارگذاری می‌‌شود، توسط ویراستارهای مجرب بررسی می‌شود و هزینه ویراستاری به کاربر اعلام می‌گردد.